Aktualności

Jak zorganizować komunię w restauracji we Wrocławiu?

Jak zorganizować komunię w restauracji we Wrocławiu

Jeśli szukacie we Wrocławiu restauracji, w której można zorganizować komunię, stoicie przed nie lada wyzwaniem. Stolica województwa dolnośląskiego to nie tylko Miasto Stu Mostów, ale też ponad 200 lokali gastronomicznych. Który z nich wybrać, aby miło spędzić czas w rodzinnym gronie i zapewnić dziecku niezapomniane wrażenie z tego wyjątkowego dnia? Dziś podpowiadamy, jak zorganizować przyjęcie, aby w natłoku spraw nie zapomnieć o tym, co najważniejsze.

Spis treści
Co zrobić, zanim zaczniesz szukać lokalu?
Lista gości
Lokalizacja
Wybór lokalu
Menu
Dekoracje i udogodnienia
Zaproszenia

Organizujesz komunię we Wrocławiu? Sprawdź, o czym warto pamiętać, zanim zaczniesz szukać restauracji

Jeśli chcesz zorganizować komunię w jednej z wrocławskich restauracji, to już ostatni moment na znalezienie odpowiedniego miejsca i zaplanowanie całego wydarzenia. Coraz więcej osób, zwłaszcza dysponujących niewielkimi mieszkaniami, rezygnuje z wyprawiania przyjęcia samodzielnie w domu. Powodem jest zazwyczaj brak miejsca, które pozwoli swobodnie ugościć całą rodzinę. Powierzenie tego zadania profesjonalistom jest też uzasadnione z kilku innych powodów. Uroczystość Pierwszej Komunii jest czasem, kiedy dziecko szczególnie potrzebuje obecności i uwagi rodziców. Jest to bowiem jedna z pierwszych tak podniosłych chwil w życiu kilkulatka. Aby dziecko w pełni zrozumiało jej znaczenie, warto poświęcić mu nieco czasu i cierpliwie odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości. Warto też wspomnieć o tym, że tego dnia to nie prezenty są najważniejsze. To dobry czas na uświadomienie dziecku, jak ważne jest spędzanie czasu w rodzinnym gronie i tworzenie wspólnych wspomnień. Jak zatem podejść do organizacji przyjęcia, aby zaoszczędzić jak najwięcej czasu i uzyskać odpowiedni efekt?

Lista gości

Planowanie przyjęcia komunijnego najlepiej rozpocząć od sporządzenia listy gości. Dzięki temu będziecie wiedzieć, jak dużego lokalu powinniście szukać. Pozwoli Wam to także wstępnie oszacować koszty. Warto zacząć od osób najbliższych, w tym rodziców chrzestnych i dziadków. W zależności od tego, czy zależy Wam na tym, aby przyjęcie było kameralne, czy też możecie sobie pozwolić nie nieco większe wydarzenie, będziecie mogli zdecydować o tym, czy zaprosicie też rodzeństwo, najbliższych przyjaciół czy inne ważne dla Was osoby nienależące do grona najbliższej rodziny. Ułożenie listy gości będzie warunkowało wybór lokalu nie tylko ze względu na dostępną w nim liczbę miejsc, ale też oferowane menu. W tym momencie warto bowiem zadać sobie pytanie, czy ktoś z Waszych bliskich jest na niestandardowej diecie, na przykład wegetariańskiej. Mając te podstawowe informacje, możecie przystąpić do poszukiwania idealnego lokalu. Jak zrobić?

Różowa róża na białym tle

Gdzie szukać restauracji na komunię we Wrocławiu?

Organizując komunię w jednej z wrocławskich restauracji, warto pamiętać przede wszystkim o tym, że zostało już niewiele czasu. Miejsca w lokalach rezerwowane są nawet z dwuletnim wyprzedzeniem! Takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością. Pod wieloma względami okazuje się bowiem o wiele korzystniejsze niż przyjęcie organizowane samodzielnie w domu. Warto zatem podjąć decyzję dysponując odpowiednim zapasem czasu. Czym się kierować przy wyborze lokalu?

Lokalizacja

Wiele osób, szukając restauracji na przyjęcie komunijne, sugeruje się jej położeniem w stosunku do kościoła, w którym odbywa się uroczystość. Byłoby to całkiem rozsądne, gdyby nie fakt, że większość wrocławskich lokali gastronomicznych znajduje się w centrum miasta. Co zatem mają zrobić osoby zamieszkujące nieco bardziej oddalone od Śródmieścia dzielnice czy też peryferia? Otóż w rzeczywistości nie ma powodu, abyście się ograniczali do jednego lokalu tylko ze względu na jego położenie. Zdecydowanie lepiej jest się skupić na wszystkich innych aspektach warunkujących wybór lokalu, takich jak menu, wystrój, atmosfera, oferta czy doświadczenie w organizacji uroczystości rodzinnych. To właśnie one będą bowiem decydowały o tym, czy przyjęcie będzie udane. Dojazd stanie się wówczas kwestią całkowicie poboczną, którą z łatwością można rozwiązać w dogodny dla wszystkich sposób. Większość zaproszonych gości zapewne dotrze na miejsce własnymi samochodami. A dla tych kilku osób, które nie mają takiej możliwości, możecie zamówić nieco większą taksówkę. Nie będzie się to wiązało z dużym kosztem, a goście z pewnością będą mile zaskoczeni.

A może przy wrocławskim Rynku?

A skoro już decydujecie się na lokal w centrum miasta, warto, abyście rozważyli taki znajdujący się w pobliżu samego Rynku. Pomyślcie tylko, jak przyjemny może być rodzinny spacer po najpiękniejszej, zabytkowej części miasta, która – co ważne – stanowi doskonałe tło dla rodzinnych zdjęć. Spragnieni zieleni mogą się wybrać do znajdującego się nieopodal urokliwego Parku Staromiejskiego. Szczególnie zadowolone z takiej wyprawy będą dzieci, które znajdą tam plac zabaw z huśtawkami, bujakami, urządzeniami do wspinaczki oraz klasyczną, stylizowaną na XIX-wieczną karuzelę typu francuskiego. Trudno o lepsze miejsce na rodzinny spacer. Wybierając restaurację blisko Rynku, nie musicie się obawiać zgiełku czy też przeciskania się między grupami turystów. Wystarczy zajrzeć na urokliwą ul. Igielną, przy której usytuowana jest restauracja Okrasa. To miejsce położone zaledwie kilkadziesiąt metrów od serca miasta, a jednocześnie zaciszne i spokojne. Na najwęższej ulicy w mieście nie może przecież dziać się zbyt wiele. A kiedy już przekonacie się, że organizacja przyjęcia komunijnego w centrum miasta wcale nie jest takim złym pomysłem, przejdźcie do rozważenia kolejnych kwestii, które w największym stopniu będą decydowały o atmosferze, a tym samym również o samopoczuciu Waszym i zaproszonych gości.

Dziewczynka w sukience do komunii

Jak ważne jest menu na komunii i czym jeszcze się kierować przy wyborze restauracji na przyjęcie we Wrocławiu?

Jeśli rozważyliście już wszystkie wady i zalety płynące z organizacji przyjęcia komunijnego w restauracji położnej w centrum Wrocławia i doszliście do wniosku, że może się to okazać naprawdę dobrym rozwiązaniem, pora przejść do kolejnych kwestii, w tym do wyboru menu. Nie warto bowiem decydować pod presją czasu czy też sugerując się opinią znajomych. Tylko Wy tak naprawdę wiecie, na czym Wam zależy i czego oczekujecie. A jeśli nie macie pewności, co do tego, jak powinno wyglądać idealne przyjęcie, wystarczy, że przejdziecie przez kilka opisanych poniżej kroków. Na co zatem warto zwrócić uwagę?

Wybór menu

Jednym z podstawowych elementów udanego przyjęcia jest smaczne i aromatyczne jedzenie. I przeciwnie – tym, co może utrudnić wprowadzenie gości w dobry nastrój są niezbyt smaczne dania lub po prostu nietrafiające w gusta kulinarne zgromadzonych przy rodzinnym stole osób. Jak uniknąć takiej sytuacji i dobrać menu tak, aby już sam aromat serwowanych posiłków wywoływał uśmiechy na twarzach? Otóż nie bez powodu mówi się o tym, że wspomnienia zapachowe zajmują w naszej pamięci wyjątkowe miejsce, zostając z nami na długie lata i wywołując określone emocje. A już szczególne znaczenie mają dla nas zapachy zapamiętane z okresu dzieciństwa. Przypomnijcie sobie przyjemne uczucie beztroskiej radości, która otaczała Was podczas rodzinnych posiłków serwowanych przez mamę czy babcię. Uśmiechy na twarzach pojawiały się już wtedy, gdy po całym domu rozpływał się zapach pysznego obiadu. Nie inaczej może być podczas organizowanego przez Was przyjęcia komunijnego. Wystarczy wybrać restaurację serwującą wyśmienite dania kuchni polskiej. Właśnie taka jest Okrasa. Tradycje kulinarne i serdeczna atmosfera zajmują tu szczególne miejsce. Czego możecie się u nas spodziewać?

Kuchnia polska w Okrasie

Od wielu lat specjalizujemy się w kuchni polskiej, wzbogacając ją o tradycje kuchni europejskich. Wszystkie potrawy przyrządzamy ze starannie wyselekcjonowanych składników, a doskonały aromat zapewniają naturalne przyprawy. Co ważne, w naszym menu znajdziecie nie tylko dania mięsne i rybne, ale też potrawy wegetariańskie. Dzięki temu każdemu z gości zaproszonych na przyjęcie komunijne będziemy mogli zaproponować coś odpowiadającego nie tylko gustom kulinarnym, ale i podporządkowanego określonej diecie. Doskonale zdajemy sobie sprawę także z tego, że podczas takiej uroczystości w sposób szczególny należy zadbać o potrzeby kulinarne najmłodszych gości, a przede wszystkim dziecka, które jest jej głównym bohaterem. Nie stanowi to dla nas żadnego problemu, ponieważ troszczymy się o to nie tylko podczas przyjęć okolicznościowych, lecz na co dzień. Dania dla dzieci są stałym elementem naszego menu. Mają one nie tylko fantazyjne nazwy, jak na przykład Cudowna podróż, Miś Uszatek, Pasibrzuszek czy Bolek i Lolek, ale i wielkość dostosowaną do apetytów i potrzeb żywieniowych kilkulatków. Ponadto zarówno dziecko przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej, jak i wszystkie dzieci do trzeciego roku życia podejmowane są u nas nieodpłatnie. Posiłki dla nieco starszych maluchów, czyli dzieci w wieku od trzech do sześciu lat, wydajemy jedynie za połowę standardowej ceny. A to dopiero początek udogodnień, które dla Was przygotowaliśmy. Ponieważ wiemy, jak trudno zaspokoić różnorodne gusta kulinarne, specjalnie z myślą o rodzinnych uroczystościach przygotowujemy kilka zestawów menu, a w każdym z nich dopuszczamy wprowadzenie indywidualnych zmian. Gorące dania podawane są na podgrzewanych półmiskach, dzięki czemu goście mogą samodzielnie dobierać dodatki, a jedzenie przez długi czas zachowuje odpowiednią temperaturę i doskonały smak. Jeśli zainteresowało Was nasze menu, możemy przejść do kolejnych elementów, które pozwolą zbudować wyjątkową atmosferę podczas każdego przyjęcia.

Dekoracje i dodatkowe udogodnienia

Kolejnym obok menu istotnym elementem udanego przyjęcia jest wystrój wnętrza, który w dużym stopniu odpowiada za budowanie odpowiedniej atmosfery. Oczywiście podstawą będzie tu aranżacja zarezerwowanej sali, jednak nie mniej istotną rolę pełnią dekoracje, nakrycie stołu i dodatkowe udogodnienia, dzięki którym goście poczują się naprawdę swobodnie i komfortowo. Jeśli chcemy, aby zarówno dorośli, jak i dzieci czuli się dobrze, nie warto stawiać na zbyt ekskluzywne czy nowoczesne aranżacje, które mogą nieco onieśmielać czy wymuszać zbyt poważny nastrój. Zdecydowanie lepiej w takiej sytuacji sprawdzi się wnętrze o klasycznym, eleganckim wystroju oddającym powagę i znaczenie sytuacji, ale jednocześnie przełamanym elementami ocieplającymi całość, dzięki czemu wszyscy będą mogli w pełni odczuć rodzinną atmosferę. Doskonale sprawdzą się zatem sale bogate w elementy drewniane, oświetlone światłem o ciepłej barwie, gdzie doniosłość wydarzenia wystarczy podkreślić elegancką zastawą i drobnymi dodatkami, w tym na przykład kwiatami. Właśnie o takie detale dbamy w Okrasie. Dodatkowo dla dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii przygotowujemy specjalne siedzisko, zaznaczając, że w tym dniu zasługuje ono na szczególną uwagę zgromadzonych gości. Wisienkę na torcie może stanowić wybrana przez Was oprawa muzyczna. Wystarczy, że dostarczycie obsłudze pendrive z ulubioną muzyką, która będzie stanowiła tło dla rodzinnego spotkania. Nie bez znaczenia pozostaną też dodatkowe udogodnienia. O czym mowa?

Udogodnienia

Na rodzinnych spotkaniach zazwyczaj nie brakuje dzieci w różnym wieku. I o ile te starsze doskonale sobie w takich sytuacjach radzą, o tyle młodsze zazwyczaj mocno pochłaniają uwagę rodziców, nie tylko podczas samego posiłku. Nie ma w tym nic dziwnego. Najmłodsze dzieci dopiero poznają świat, zatem ich ciekawość nie zna granic. Jednocześnie potrzebują zaufanego przewodnika, z którym czują się pewnie i bezpiecznie. Każda nowa sytuacja prowokuje zatem tysiące pytań i wątpliwości, powodując, że dzieci domagają się szczególnej uwagi dorosłych. Aby nieco ułatwić rodzinne przyjęcia zarówno rodzicom, jak i najmłodszym gościom, zadbaliśmy o kilka udogodnień. Jednym z nich są specjalne krzesełka dostosowane do wzrostu maluchów. Dzięki nim rodzice nie muszą jeść obiadu, trzymając dziecko na kolanach, a same dzieci mogą zostać nakarmione w wygodnej pozycji, nie narażając przy tym garnituru taty lub eleganckiej sukienki mamy na zaplamienie w środku przyjęcia. Znaleźliśmy także niezawodny sposób na nudę, dzięki któremu rodzice nie muszą przez cały czas zabawiać swoich pociech opowieściami czy spacerami po sali. Dla najmłodszych gości przygotowaliśmy barwne książeczki, kolorowanki oraz kredki we wszystkich odcieniach tęczy. Taki zestaw z pewnością urozmaici im czas, a rodzicom umożliwi nadrobienie zaległości towarzyskich. Wszystko to powinno Wam znacząco ułatwić wybór odpowiedniego lokalu. A kiedy już podejmiecie decyzję, na Waszej liście spraw do załatwienia pozostanie już tylko kilka przyjemnych punktów do zrealizowania. O czym mowa?

Komunijne nakrycie stołu

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jeśli zdecydowaliście się na organizację komunii w jednej z wrocławskich restauracji i wiecie już, że ominą Was żmudne przygotowania stanowiące nieodłączną część domowych przyjęć, możecie się skupić na tym, co najprzyjemniejsze. Mając listę gości i ustalone miejsce spotkania, pora przystąpić do zapraszania krewnych. Na tym etapie do przygotowań warto włączyć głównego bohatera uroczystości. Wasze dziecko powinno wiedzieć, że w tym dniu cała rodzina gromadzi się razem po to, aby towarzyszyć mu w ważnej dla niego chwili, udzielając wsparcia i wzmacniając rodzinne więzi. Możecie zatem pozwolić dziecku wybrać zaproszenia, które następnie wręczy najbliższym, lub pomóc mu samodzielnie je przygotować. To doskonały pretekst, aby spędzić razem nieco czasu, który możecie wykorzystać choćby do tego, aby przekonać się, czy dziecko rozumie znaczenie całego wydarzenia. A dodatkowo będziecie się doskonale bawić! Ręcznie wykonane zaproszenia będą też doskonałą pamiątką dla wszystkich gości. Oczywiście warto do nich dołączyć pamiątkowe zdjęcia, które przekażecie gościom po przyjęciu. Może to być doskonały pretekst do kilku bardziej kameralnych rodzinnych spotkań. Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o kolejnym etapie przygotowań, czyli wyborze fotografa, który uwieczni przyjęcie. W tym przypadku warto nie tylko obejrzeć portfolio wybranej osoby, ale też umówić się na spotkanie, aby zyskać pewność, że rodzina będzie się czuła swobodnie w jej towarzystwie. Fotograf powinien nie tylko robić piękne zdjęcia, ale też mieć określone umiejętności interpersonalne, aby goście nie czuli się onieśmieleni jego obecnością. Dzięki temu pamiątkowe zdjęcia będą naprawdę udane, podobnie jak całe przyjęcie. Pozostaje życzyć doskonałej zabawy!