Aktualności

Firmowe imprezy integracyjne we Wrocławiu z restauracją Okrasa. Jakie atrakcje warto zaplanować?

Zgraj zespół dzięki firmowej imprezie integracyjnej we Wrocławiu

Firmowe imprezy integracyjne organizowane we Wrocławiu pozwalają naprawdę miło spędzić czas w gronie osób, które z jednej strony widujemy codziennie, a z drugiej – ciągle niewystarczająco dobrze znamy. Restauracja Okrasa podpowiada dziś, o czym warto pamiętać, kiedy planujemy takie spotkanie. Pomagamy w wyborze odpowiedniego miejsca, a także wskazujemy kilka sprawdzonych sposobów na przełamanie pierwszych lodów i doskonałą zabawę przez cały dzień! Wyjaśniamy również, jakie korzyści dla całego zespołu i dla samego pracodawcy płyną z dobrze przeprowadzonej integracji. A jest ich naprawdę wiele!

Spis treści:
Zalety integracji pracowniczej
Co warto wiedzieć o organizacji imprez integracyjnych?
Wybór miejsca na imprezę dla pracowników
Integracja firmowa poprzez gry
Atrakcje na firmową imprezę integracyjną

Czemu służy integracja w firmie? Wrocławska restauracja Okrasa przedstawia 4 korzyści płynące z imprez firmowych

Imprezy integracyjne przez długi czas stanowiły domenę przede wszystkim dużych firm czy też korporacji, które zaczęły przenosić na grunt polski zachodnie wzorce organizacji pracy oraz komunikacji wewnętrznej. To między innymi dzięki temu wielu pracodawców zaczęło nieco inaczej podchodzić do relacji kształtujących się w zespole. Zrewidowano również mocno zhierarchizowane i sformalizowane stosunki na linii pracodawca-pracownik. Dostrzeżono bowiem, że wszystko to w znaczący sposób wpływa nie tylko na atmosferę w miejscu pracy, ale przede wszystkim na wydajność i efektywność działań całego zespołu. Jakie konkretnie korzyści może przynieść odpowiednio zorganizowana impreza integracyjna?

Motywacja do pracy

Powszechnie utarło się, że najlepszą motywacją do efektywnej pracy są pieniądze. Jednak wraz z biegiem lat świadomość społeczna i jednostkowa ewoluowała; nie bez znaczenia pozostały także zmiany ekonomiczne i gospodarcze. Wszystko to spowodowało, że coraz więcej osób jako bodziec do intensywnej pracy wskazuje nie tylko korzyści materialne, ale też dobrą atmosferę, która sprawia, że każdego dnia wychodzimy z domu z przyjemnością, nie myśląc o tym, że czeka nas kolejny męczący dzień, lecz o tym, że miło spędzimy czas w gronie osób, które w jakimś stopniu znamy i lubimy. Dlatego też coraz więcej pracodawców dba o to, aby pracownicy dobrze się czuli w swoim towarzystwie.

Poznanie pracowników

Nie jest tajemnicą, że każdy z nas w zależności od sytuacji nieco inaczej się zachowuje. Zjawisko to jest szczególnie mocno widoczne, kiedy zestawimy zachowanie jednostki w dobrze znanym i lubianym środowisku prywatnym z postępowaniem w miejscu pracy, gdzie często czujemy się oceniani i poddawani presji. W zależności od charakteru każdego z nas w różnych sytuacjach objawiają się inne cechy naszej osobowości. Aby pracodawca mógł stworzyć nieco pełniejszy obraz swojego zespołu i każdego pracownika z osobna, powinien zaobserwować zachowanie poszczególnych osób nie tylko podczas rozmowy kwalifikacyjnej czy wykonywania codziennych obowiązków, ale też w mniej formalnym środowisku, czyli właśnie podczas dobrze zorganizowanej imprezy integracyjnej. Pozwoli to poznać zarówno mocne, jak i słabe strony pracowników, co w przyszłości znacznie ułatwi organizację pracy i rozdzielanie obowiązków.

Lojalność wobec firmy

Tym, co ceni się u pracowników, jest także lojalność. Pracodawcom zazwyczaj zależy na tym, aby wewnętrzne sprawy firmy właśnie takimi pozostały, a także na tym, aby pracownicy wierzyli w słuszność i celowość tego, czym się zajmują. Dzięki temu ich praca będzie o wiele bardziej owocna. O to wszystko również można zadbać podczas imprezy firmowej, która umacniając relacje międzyludzkie, może również pozytywnie wpłynąć na lojalność w stosunku do firmy.

Rozwiązywanie konfliktów

Nie da się ukryć, że nawet w najlepiej funkcjonującym zespole zdarzają się konflikty. Ich rozwiązywanie jest ważną umiejętnością i sztuką samą w sobie. Można jednak wcześniej zadbać o to, aby łagodzenie sytuacji konfliktowych było nieco łatwiejsze. A możemy to osiągnąć właśnie poprzez zadbanie o dobre relacje między pracownikami na samym początku współpracy. Osoby, które lepiej rozumieją wzajemne potrzeby i oczekiwania, łatwiej i mniej boleśnie osiągną porozumienie w nieco trudniejszej sytuacji.

Rosnąca świadomość tego, że zgrany zespół stanowi jeden z głównych filarów każdej firmy, pracodawcy coraz częściej szukają sposobów na to, aby pracownicy czuli się w swoim towarzystwie jak najlepiej. Co ważne, nie chodzi tu tylko o efektywność pracy, ale również o dobro pracowników, którzy dzięki odpowiedniej strategii budowania relacji będą po prostu bardziej usatysfakcjonowani i zadowoleni ze swojego życia zawodowego. Jakie działania podjąć, aby uzyskać taki efekt?

Firmowa impreza integracyjna we Wrocławiu

Wrocławska restauracja Okrasa podpowiada, co warto wiedzieć o organizacji imprez firmowych

Wiemy już, że jednym ze sposobów integracji pracowników jest organizacja imprezy firmowej. Od czego zacząć, aby osiągnąć założony cel i zapewnić wszystkim dobrą zabawę? Jak powinna wyglądać udana impreza firmowa? Nie sposób znaleźć na te pytania jednoznacznej odpowiedzi, a im więcej osób pracuje w zespole, tym trudniejsze może się okazać zadowolenie wszystkich. Istnieje jednak kilka podstawowych sposobów, które mogą pomóc nam znaleźć odpowiedzi na poniższe pytania. Przede wszystkim weźmy pod uwagę budżet, jakim dysponujemy. To pomoże nam z góry ustalić podstawowe ramy wydarzenia. Dzięki temu już na początku będziemy wiedzieli, czy możemy sobie pozwolić na weekendowy wyjazd integracyjny, czy raczej będzie to jeden spędzony wspólnie dzień lub wieczór. Kiedy mamy ten etap za sobą, możemy do dalszego planowania zaangażować pracowników. Będzie to jednocześnie pierwszy krok na drodze do integracji zespołu, a także sygnał, że ich zdanie jest dla nas istotne. To z pewnością pozytywnie wpłynie na komunikację wewnętrzną na linii pracodawca-pracownik. Pamiętajmy jednak o tym, że relacje wewnątrz zespołu nie zostały jeszcze ukształtowane. Dlatego też prosząc pracowników, aby zaproponowali swoje pomysły na imprezę integracyjną, zadbajmy o to, aby każdy mógł się swobodnie wypowiedzieć. Dobrym sposobem może się okazać pudełko inspiracji, do którego każdy będzie mógł wrzucić swój pomysł. Kolejnym naturalnym krokiem będzie przedyskutowanie wszystkich pomysłów i podjęcie decyzji. Jeśli jednak mamy do czynienia z liczniejszym zespołem, gdzie wspólne podejmowanie decyzji mogłoby przysporzyć nieco kłopotów, możemy sięgnąć po jeden z popularniejszych i sprawdzonych już pomysłów, które przedstawiamy w dalszej części artykułu. Jednak zanim do nich przejdziemy, zastanówmy się, jak najlepiej rozpocząć imprezę integracyjną!

Jakie miejsce będzie odpowiednie na organizację integracyjnej imprezy firmowej we Wrocławiu? Zacznijcie od smacznego obiadu w restauracji!

Organizując integracyjną imprezę firmową, pamiętajmy o tym, że jednym z czynników budujących klimat spotkania jest miejsce. Warto dobrze to przemyśleć, bo udany początek to już połowa sukcesu! A ponieważ nie bez powodu mówi się o tym, że nasze samopoczucie jest znacznie lepsze po sycącym i smacznym posiłku, warto rozpocząć spotkanie integracyjne od wspólnego obiadu w dobrej restauracji. Czym się kierować przy wyborze miejsca, w którym wszyscy poczują się dobrze, i – co ważne – które zapewni uniwersalne menu odpowiadające gustom kulinarnym wszystkich pracowników?

Swobodna i serdeczna atmosfera

Pamiętajmy, że na organizowanym przez nas spotkaniu integracyjnym mogą się pojawić osoby, które mają naturalną łatwość w nawiązywaniu kontaktów, ale również te nieco mniej śmiałe, które potrzebują więcej czasu, aby oswoić się z nowo poznanymi kolegami z pracy. Mając to na uwadze, warto na miejsce spotkania wybrać restaurację, w której panuje naprawdę serdeczna i przyjazna atmosfera. Klasyczne i przytulnie zaaranżowane wnętrze oraz miła obsługa gotowa odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania i wątpliwości z pewnością będą stanowiły sygnały wskazujące na to, że właśnie znaleźliśmy lokal, w którym nasz zespół może miło spędzić czas przy wspólnym obiedzie.

Menu na spotkanie integracyjne

Kolejną kwestią, której nie sposób pominąć podczas firmowej imprezy integracyjnej, jest wybór menu odpowiadającego gustom i potrzebom kulinarnym wszystkich pracowników. Jeśli w naszym zespole mamy miłośników kuchni azjatyckiej, meksykańskiej, włoskiej i francuskiej, raczej trudno będzie nam znaleźć lokal, który zapewni wszystkie tego typu potrawy, zachowując odpowiednie walory smakowe i wysoką jakość serwowanych posiłków. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem będzie swego rodzaju kulinarny kompromis, czyli znana wszystkim z rodzinnych domów kuchnia polska, którą w doskonałym, nowoczesnym wydaniu znajdziemy w restauracji Okrasa położonej tuż przy wrocławskim Rynku. Skomponowane z rozmysłem menu Okrasy będzie odpowiednie zarówno dla wegetarian, jak i miłośników ryb czy potraw mięsnych. Dzięki temu wszyscy pracownicy biorący udział w spotkaniu zjedzą smaczny obiad, a tradycyjne smaki i aromaty serwowanych dań z pewnością mogą w przełamywaniu pierwszych lodów.

Prywatność

Aby integracja przebiegała pomyślnie, warto również zadbać o to, aby w pierwszym spotkaniu uczestniczyli tylko nasi pracownicy. Śledzące nas z zainteresowaniem oczy przypadkowych gości spędzających czas w wybranym przez nas lokalu raczej nie przysłużą się budowaniu więzi między pracownikami. Jeśli organizujemy spotkanie dla 25 osób, w restauracji Okrasa mamy możliwość rezerwacji kameralnej sali na wyłączność. Dzięki temu łatwiej będzie nam zbudować odpowiednią atmosferę. Kropkę nad i mogą postawić odpowiednie dekoracje stołów i sali, co z pewnością umili wspólny obiad. Po uzgodnieniu szczegółów z obsługą restauracji możemy również zadbać o to, aby w tle sączyła się przyjemna muzyka, która sprawi, że zaproszeni goście nieco się rozluźnią i nabiorą ochoty na dalszą zabawę razem. Co jeszcze ułatwi integrację?

Firmowe imprezy integracyjne we Wrocławiu pozwalają na lepsze relacje w zespole

Restauracja Okrasa przedstawia gry ułatwiające firmową integrację podczas imprezy we Wrocławiu

Wspólny obiad rozpoczynający firmową imprezę integracyjną jest także dobrym momentem na przeprowadzenie kilku prostych gier zespołowych, które pozwolą pracownikom nieco lepiej się poznać i ułatwią nawiązanie swobodnej rozmowy w restauracji. Wybierając zabawy dla zespołu, pamiętajmy jednak o tym, aby nie wiązały się one z ocenianiem pracowników. Podczas imprezy integracyjnej mamy się przede wszystkim doskonale bawić. Elementy oceny, nawet te o wymiarze humorystycznym, mogą wprowadzić niepotrzebne napięcie znane doskonale z codziennej pracy. Skupmy się zatem na tym, aby wybrane przez nas gry nie były monotonne i pozwalały się wzajemnie lepiej poznać. W zależności od tego, czy mamy do czynienia z zupełnie nowym zespołem, czy raczej z pracownikami, którzy spędzili już ze sobą nieco czasu, możemy przeprowadzić jedną z podanych poniżej gier lub stworzyć własną!

Poznajemy imiona, czyli gra dla nowego zespołu

Jeśli mamy do czynienia z pracownikami, którzy niemal zupełnie się nie znają, warto zacząć od tego, abyśmy dobrze zapamiętali swoje imiona. Grę możemy przeprowadzić, zanim jeszcze podany zostanie obiad. Dzięki temu atmosfera od razu nieco się rozluźni. Jeśli chcemy mieć pewność, że skończymy, zanim na stole pojawią się pierwsze dania, wystarczy uzgodnić to z obsługą restauracji. Kiedy wszyscy już wygonie usiądą, możemy rozpocząć zabawę! Na czym polega gra? Każdy z pracowników wypowiada swoje imię, uzupełniając je o wybraną cechę charakteru, której nazwa rozpoczyna się na tę samą literę co imię przedstawiającej się osoby – na przykład: Jestem asertywna Ania. Gdzie jest haczyk? Otóż, żeby zabawa nabrała rumieńców, każda kolejna osoba podająca swoje imię i cechę charakteru, musi powtórzyć wszystkie imiona i cechy, które padły wcześniej, zachowując przy tym właściwą kolejność! Uśmiech gwarantowany!

O kim mówię? Gra dla pracowników, którzy znają się nieco lepiej

Organizując imprezę integracyjną dla pracowników, którzy już się nieco znają, możemy przeprowadzić zabawę polegająca na odgadywaniu cech charakteru. Dla wielu osób może to stanowić wskazówkę na temat tego, jak są postrzegane w zespole. Osoba prowadząca grę powinna jednak pamiętać o konieczności zachowania pewnych środków ostrożności, aby ktoś nie poczuł się urażony, co również wymaga już pewnej znajomości pracowników. Jakie są zasady? Osoba prowadząca zabawę wymyśla cechę, która charakteryzuje kilka osób z zespołu. Wybraną cechę zachowuje dla siebie, a osobom biorącym udział w zabawie wymienia imiona pracowników, których ona określa. Zadaniem uczestników gry jest odgadnięcie cechy pasującej do wszystkich wskazanych osób. Pamiętajmy, że nie muszą to być tylko cechy charakteru, ale też na przykład ulubiony film, potrawa czy kolor. Liczy się dobra zabawa! Co ważne, tę grę również możemy przeprowadzić w restauracji bez żadnych rekwizytów, zanim jeszcze podany zostanie obiad. Jakie jeszcze atrakcje mogą umilić spędzony wspólnie czas?

Firmową imprezę integracyjną zacznij od wizyty w restauracji we Wrocławiu

Integracja w restauracji już za nami? Sprawdźcie, jakie jeszcze atrakcje na imprezę firmową oferuje Wrocław

Firmową imprezę integracyjną możemy oczywiście zakończyć na spotkaniu w restauracji. Jednak możemy również pójść o krok dalej i skorzystać z atrakcji, których we Wrocławiu z pewnością nie zabraknie. Gdzie warto się udać z pracownikami po smacznym obiedzie? Oczywiście w dalszych planach najlepiej uwzględnić takie sposoby wspólnego spędzania czasu, które pozwolą pracownikom na wchodzenie ze sobą w interakcje. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych i chętnie wybieranych przez różne firmy atrakcji dostępnych w Mieście Stu Mostów.

Wyprawa do domu strachu

Jednym z ciekawszych pomysłów może się okazać zabranie pracowników do jednego z domów strachu. Jednak zanim podejmiemy decyzję, weźmy pod uwagę fakt, że tego typu atrakcje są współcześnie naprawdę wyrafinowane i mogą wywołać bardzo silne emocje. Upewnijmy się zatem, czy nasi pracownicy są gotowi na przygodę dla osób o naprawdę mocnych nerwach. Dlaczego dom strachu może być dobrym pomysłem na integrację? Otóż właśnie dlatego, że budzi tak silne emocje. Ludzie przeżywający je wspólnie naprawdę się do siebie zbliżają, dzięki czemu łatwiej jest otworzyć się na nową znajomość. Taka wyprawa z pewnością pozostawi po sobie mnóstwo doskonałych wspomnień!

Impreza klubowa

Jeśli jesteśmy zwolennikami bardziej tradycyjnych form spędzania czasu, po obiedzie w restauracji możemy się wybrać do wybranego wcześniej klubu, których we Wrocławiu jest naprawdę wiele. Będzie to o tyle proste, że restauracja Okrasa położona jest bardzo blisko Rynku, dzięki czemu przejście do dowolnego klubu będzie stanowiło przyjemny grupowy spacer, a nie uciążliwą wyprawę. W sercu stolicy Dolnego Śląska jest naprawdę wiele miejsc, które zapewnią nam niezapomnianą zabawę do białego rana!